Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

Soud zrušil odpůrcům Zemana zákaz pochodu 17. listopadu v Praze

Městský soud v Praze zrušil zákaz pochodu odpůrců prezidenta Miloše Zemana plánovaný na 17. listopad. ČTK to v pondělí sdělil organizátor akce, aktivista Jan Cemper. Pochod zakázal pražský magistrát kvůli křížení trasy s akcemi příznivců Zemana, podle města je cílem pochodu vyvolat střety. Cemper to ale popírá.

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
Soud zrušil odpůrcům Zemana zákaz pochodu 17. listopadu v Praze

Průvod „Nezapomínáme” by se podle magistrátu dostal na Klárově do kolize se shromážděním „Demokracie nevítězí” a na náměstí Jana Palacha s akcí Hrozba islamizace ČR pořádanou Domovem a Blokem proti islamizaci, takže pochod 20. října zakázal.

Podle Cempera ale průvod nevede přes místa konání těchto akcí, jen okolo nich. Obrátil se proto na soud, který rozhodnutí magistrátu 27. října zrušil. Magistrát ještě může proti verdiktu soudu podat kasační stížnost

Skutečným účelem pochodu je podle magistrátu „s největší pravděpodobností konání konfrontačního turné po třech statických shromážděních jeho názorových odpůrců, ve věcech migrace ideově blízkých názorům prezidenta republiky”.

Cemper ale tvrdí, že o zmíněných akcích nevěděl. „Naše shromáždění plánujeme od května, kdy jsme o akcích příznivců prezidenta vůbec nevěděli,” sdělil. Potvrdil ale, že tématem průvodu je, kromě připomenutí perzekuce studentů v roce 1939 a revolučních událostí roku 1989, právě kritika politiky prezidenta Zemana.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků