Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Soud zamítl kasační stížnost obcí proti Pražskému okruhu

Obce a části metropole, které podaly kasační stížnost kvůli trase Pražského okruhu, neuspěly u Nejvyššího správního soudu (NSS). Ten svůj verdikt zatím bez odůvodnění zveřejnil na úřední desce. Obce zpochybnily trasu okruhu uvedenou v aktualizaci zásad územního rozvoje z roku 2014 hromadnou žalobou.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Soud zamítl kasační stížnost obcí proti Pražskému okruhu

Okruh by měl vést od Ruzyně kolem Suchdola k dálnici D8. Dále by měl pokračovat k dálnicím D10 a D11.

Žalobu a kasační stížnost  podaly obce a pražské městské části Dolní Chabry, Ďáblice, Praha 20, Lysolaje, Nebušice, Satalice, Suchdol, Vinoř, Jenštejn, Přezletice, Radonice, Podolanka. K nim se připojilo i několik jednotlivců.

Dotčené obce se obávají zhoršení životního prostředí i nárůstu dopravy. V aktualizovaných zásadách postrádaly i posouzení variantních řešení. Proti verdiktu NSS se nelze odvolat.

Hlavní město ve čtvrtek rozhodlo, že podepíše memorandum s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD) o dostavbě okruhu mezi dálnicemi D11 a D1. Tato část by se teoreticky mohla začít stavět již v roce 2019. Nyní probíhá posuzování jejího vlivu na životní prostředí (EIA).

Pražský okruh
Dálnice, která po dobudování vytvoří vnější obchvat hlavního města a bude z něj paprsčitě vycházet většina hlavních silničních tahů v Čechách. První úseky začaly řidičům sloužit v roce 1984, dodnes ale Pražský okruh není dokončený, plánuje se po částech a trasování provázejí politické i soudní spory.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků