Hlavní obsah

Soud potvrdil pokutu pro ústecký dopravní podnik, ten hrozí arbitráží

Dopravní podnik Ústeckého kraje (DPÚK) dostal pokutu 700 tisíc korun za předloňské zastavení dopravy v regionu oprávněně. Rozhodl o tom ve středu brněnský krajský soud, když potvrdil dřívější verdikty antimonopolního úřadu. Firma podle obou institucí zneužila svého dominantního postavení. DPÚK se ještě může obrátit na Nejvyšší správní soud.

Soud potvrdil pokutu pro ústecký dopravní podnik, ten hrozí arbitráží

Firma v srpnu a září 2006 přerušila dopravu na 195 z 219 linek. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) to ale neoznámila s dostatečným předstihem. Důvodem odstávky bylo především to, že krajský úřad dopravci vypověděl smlouvu a odmítl mu zaplatit 315 miliónů Kč jako náhradu ztrát z předchozího roku. Podle hejtmana byla částka příliš vysoká.

Dopravce teď kvůli sporům s krajem hrozí státu arbitráží a požaduje miliardové odškodné.

DPÚK v minulosti nařkl předsedu antimonopolního úřadu Martina Pecinu a soudce Davida Rause, který dnes jako člen senátu rozhodl o žalobě firmy na verdikt ÚOHS, z podjatosti. Rausovou údajnou podjatostí se dokonce zabýval i Nejvyšší správní soud. Firma ale se svojí žalobou neuspěla. Ani Pecina nebyl podjatý, uvedl dnes soud.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků