Hlavní obsah
Hana Tomáš Briešťanská se stala absolutní vítězkou ankety Aplaus. Foto: Zdeněk Němec

Součková navrhuje 7 variant rekonstrukce Motola

Sedm variant má rekonstrukce dětské části pražské Fakultní nemocnice Motol. Příslušný materiál by vláda měla projednat ve středu 10. března. Finanční náročnost je podle toho, která z variant by byla přijata od jedné do 17 miliard korun.

Hana Tomáš Briešťanská se stala absolutní vítězkou ankety Aplaus. Foto: Zdeněk Němec
Součková navrhuje 7 variant rekonstrukce Motola

"Dávám přednost variantě, kterou navrhuji jako nejvýhodnější, a to rekonstrukci dětského areálu v celkové výši 4,5 miliardy korun," řekla Právu ve čtvrtek ministryně zdravotnictví Marie Součková. Uvedla, že varianta, která by stála nejvíc peněz, předpokládá výstavbu zcela nové budovy, takříkajíc na zelené louce s tím, že stávající budova dětské kliniky by byla demolována. Stálo by to ale zhruba 17 miliard korun.

Varianta, kterou navrhuje Součková, má tři etapy. V první, která by byla zahájena okamžitě, má být vybudováno nové energocentrum, podzemní koridory a provedena rekonstrukce jednoho křídla. Celkové náklady na první etapu, v níž by byly odstraněny havarijní stavy, představují 1,337 miliardy korun, z toho dotace ze státního rozpočtu 1,069 miliardy a vlastní zdroje nemocnice 268 miliónů korun.

Návazně na to by začala druhá a třetí etapa s náklady 2,727 miliardy a 1,14 miliardy korun. V obou by se budova rekonstruovala, přistavila nová křídla, laboratorní trakty včetně lékárny atd.

V nemocnici likvidují havárie

Také ve čtvrtek se v Motole intenzivně pracovalo na odstraňování pondělní a úterní havárie, kdy praskly stoupačky vody na dětské chirurgii a vzedmula se podlaha v chodbě, kudy se vozí dětští pacienti na a z operačních sálů.

V důsledku této havárie muselo být 13 malých pacientů z jednotky intenzivní péče a kojeneckého oddělení evakuováno do náhradních pokojů. Nemocnice ale péči neomezila a dál přijímá na plánované operace všechny objednané pacienty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků