Hlavní obsah
Předseda lidovců Pavel Bělobrádek Foto: Jan Handrejch, Právo

Sociálním nepokojům chtějí lidovci předcházet povinnou předškolní výchovou

KDU-ČSL přichází s novým receptem na sociální nepokoje v českých městech. Řešením je podle nich zavedení povinné předškolní výchovy. Řekl to ve čtvrtek předseda lidovců Pavel Bělobrádek v Interview Daniely Drtinové v České televizi.

Předseda lidovců Pavel Bělobrádek Foto: Jan Handrejch, Právo
Sociálním nepokojům chtějí lidovci předcházet povinnou předškolní výchovou

Bělobrádek prohlásil, že existuje několik možných řešení problémů s tzv. nepřizpůsobivými občany. Za krajní považuje vystěhování těchto rodin. Především je ale podle něj důležité zaměřit se na vzdělání. Proto by prosadil povinnou předškolní výchovu, ať už by šlo o školky nebo domácí výuku. „Není možné, abychom z těchto komunit měli děti, které jdou k zápisu a neznají barvy. A to ne proto, že by nebyly inteligentní,“ konstatoval.

Podle něj by ale předškolní výchova musela podléhat kontrole.

Zrušili by druhý pilíř

Za východisko z ekonomické krize považuje přijetí zákona o státní správě. Podle Bělobrádka je totiž „hlavní brzdou ekonomické prosperity“ nefunkční státní správa. „Nejdřív musí začít fungovat stát, musí přestat házet klacky pod nohy podnikatelům,“ prohlásil. Tím, že stát poskytne podnikatelům potřebnou stabilitu, zajistí naopak podnikatelé více pracovních míst.

Co se týče současných problémů kolem společnosti OKD, stát by podle něj rozhodně neměl pomáhat majiteli, neboť pak by se potíže jen prohloubily. Měl by ale pomoci lidem, „kteří se v takovém množství dostanou na dlažbu“.

Související témata

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

Foto: Petr Horník, Právo

Logo KDU-ČSL

Foto: KDU-ČSL


 

Pokud lidovci uspějí ve volbách, chtějí zrušit druhý pilíř důchodové reformy. Trvají na zvýhodnění těch, kteří mají děti. „Nejde o to poškodit ty, kteří nemají děti, ale ulevit těm, kteří děti mají,“ vysvětlil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků