Hlavní obsah
Přípravy na masopustní průvod Foto: Amálie Holubová

Soc. dem. vede podle Jágra hyenistickou kampaň

Slavný hokejista Jaromír Jágr v pondělí veřejně vystoupil na podporu ODS. Důvodem je podle něj nenávistná, hyenistická a osobně zaměřená kampaň ve Středočeském kraji. Reagoval tak na výroky soc. dem. kandidáta na hejtmana Karla Machovce, podle něhož je Jágrova podpora ODS typickým příkladem klientelismu.

Přípravy na masopustní průvod Foto: Amálie Holubová
Soc. dem. vede podle Jágra hyenistickou kampaň

ČSSD upozorňuje, že Jágrův otec je členem představenstva stavební firmy Energie, která získala několik zakázek od Středočeského kraje.

Jágr v tiskové zprávě uvedl, že je on sám a zejména jeho otec vystavován osobním útokům. "Vzhledem k jeho (otcovu) vážnému zdravotnímu stavu to považuji za obyčejný hyenismus a sám nyní vidím, na čem je kampaň sociálních demokratů založena: na strachu, závisti, očerňování a křivých obviněních," napsal Jágr.

Novinářům pak na tiskové konferenci v kladenské hokejové hale řekl, že zatahování jeho rodiny do kampaňe je nefér. K propojení mezi otcovou firmou a ODS poznamenal: "Já si myslím, že je to úplná blbost."

Středočeský hejtman a zdejší lídr ODS Petr Bendl vyzval ČSSD, ať nechá Jágrovu rodinu na pokoji. "Jestli vedení sociální demokracie hledá terč, tak jsem tady já a ODS. Jsem připraven předložit fakta," uvedl Bendl.

Soc. dem. opírají svá podezření také o skutečnost, že Bendl byl nějaký čas členem dozorčí rady Energie. Bendl vysvětlil, že byl v radě jako zástupce města Kladna, které bylo akcionářem firmy.

O programech stran Jágr moc neví

Jágr na dotaz Práva, zda souhlasí s Bendovými výroky o tom, že počínání vlády zavání nacismem a s výrazy jako "grosstapo", odpověděl: "Já tady figuruji jako sportovec, jako volič, jako člověk, který vyjádřil svobodně svůj názor o tom, koho jde volit. Jak to mají strany mezi sebou, to já nevím."

K důvodům podpory ODS mimo jiné řekl: "Vidím na vlastní oči v našem kraji, tady na Kladně, jaký udělali pokrok, co udělali pro město a budu jim věřit stále. Ale abych vám pravdu řekl, co je špatné na programu ČSSD a co je dobré... (na ODS) já nevím."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků