Hlavní obsah
 

Sobota nabídne jarní teploty, pak se znovu ochladí

Nejteplejším dnem tohoto týdne bude sobota, kdy bude minimum oblačnosti a teploty na jihu Moravy a v Polabí vyšplhají až k 20 stupňům Celsia. Od neděle se začne ochlazovat a úvod dubna nabídne spíše zataženou oblohu a teploty kolem 10 stupňů, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Sobota nabídne jarní teploty, pak se znovu ochladí

Za teplým víkendem bude tlaková výše, která přivede teplý vzduch od západu až jihozápadu. Počasí v Česku začne ovlivňovat v noci na pátek.

Než se tak stane, musíme ve čtvrtek zpočátku počítat s velkou oblačností s občasným deštěm, který může v polohách nad 1100 metrů přecházet až ve sněžení. Nejvyšší teploty vystoupají na 8 až 12 stupňů.

V pátek se ráno mohou objevit mlhy a oblačné počasí mohou doprovázet přeháňky. Teploty klesnou na 4 stupně až 0. Odpoledne již bude převážně polojasno či skoro jasno s maximálními teplotami mezi 11 a 15 stupni.

Ilustrační snímek

Foto: Uwe Anspach, ČTK/AP

Sobota sice bude nejteplejším dnem, ale ráno bude kvůli jasné obloze chladné. Ranní minima klesnou na 3 až -1 stupeň, přes den se po rozplynutí ojedinělých mlh dočkáme teplot mezi 14 a 18 stupni, přičemž v Polabí a na jihu Moravy predikují modely až 20 stupňů.

V neděli bude zprvu převážně polojasno, večer bude od severozápadu přibývat oblačnosti. „Přidají se i přeháňky, které mohou být v noci na vrcholcích Krušných hor i sněhové,” popsala Honsová.

Ráno teploty klesnou na 4 stupně až 0, přes den se v Čechách dostanou na 12 až 16, na Moravě a ve Slezsku ještě na 14 až 18 stupňů.

V první polovině příštího týdne musíme v pondělí a v úterý počítat nejčastěji s polojasnou oblohou a ranními teplotami mezi 0 a -4 stupni. Přes den bude v pondělí maximálně mezi 5 a 9 a v úterý mezi 6 a 10 stupni.

Ve středu přibude oblačnosti a přidají se přeháňky, které mohou být od středních poloh smíšené. Teploty budou ráno klesat na 3 až -1 stupeň, přes den vystoupají na 7 až 11 stupňů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků