Hlavní obsah
Sníh komplikoval dopravu v Královéhradeckém kraji Foto: Právo

Meteorologové varovali před námrazou, silnice pokryl sníh

Na většině území Česka v noci na sobotu sněžilo, na řadě silnic zůstává sníh. Stalo se několik nehod. Řidiči by při jízdě měli být obezřetní, uvedli silničáři. Meteorologové pro sobotní ráno vydali výstrahu před námrazou pro celou republiku. Přes den čekají sněhové přeháňky.

Sníh komplikoval dopravu v Královéhradeckém kraji Foto: Právo
Meteorologové varovali před námrazou, silnice pokryl sníh

„Během noci se bude vytvářet náledí, místy zmrazky,” varovali v pátek meteorologové s tím, že nebezpečí se týká celé republiky. Řidičům doporučují jezdit velmi opatrně. Riziko se týká i chodců. „Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven,” varuje ČHMÚ.

Na Vysočině jsou hlavní tahy včetně dálnice D1 po solení mokré, na některých silnicích nižších tříd leží ujetá vrstva sněhu. Podle policie je ledovka na silnici 348 u Humpolce, kde kolem 7:00 havarovala dodávka.

Na hlavních tazích v jižních Čechách leží rozbředlý sníh, v regionu se stalo několik dopravních nehod.

V Libereckém kraji na horách se kvůli větru tvoří sněhové jazyky. Na nebezpečí námrazy upozornili cestáři na Jablonecku či v okolí Nového Boru.

Sníh pokryl i cesty v Ústeckém kraji. V Krušných horách na nich leží ujetá vrstva sněhu. Pozor si musejí dát motoristé na dálnici D8 před hranicemi s Německem, kde hrozí tvorba náledí.

V Královéhradeckém kraji sněžilo na Trutnovsku a Náchodsku, vrstva ujetého sněhu pokrývá nesolené silnice v Krkonoších a v Orlických horách.

V Pardubickém kraji musejí být řidiči opatrní zejména na Chrudimsku, Orlickoústecku a Svitavsku. V Železných horách může vítr tvořit sněhové jazyky.

V Olomouckém kraji musejí řidiči počítat se sněhem na silnicích především na Jesenicku. Na Olomoucku leží zbytky sněhu na silnicích druhých a třetích tříd. V horských oblastech Vsetínska leží na silnicích ujetá nesouvislá vrstva sněhu krytá posypem.

Sněžilo i v části Jihomoravského kraje, kde provoz na silnicích komplikuje i námraza.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků