Hlavní obsah
Pohled z observatoře na Sněžce Foto: Dana Kysučanová, Novinky

Sněžku zasáhl orkán

Sněžku v pondělí zasáhl vítr o rychlosti orkánu. Dosáhl rychlosti až 126 kilometrů v hodině, uvedla na webu polská horská služba. Hranice orkánu je 118 kilometrů v hodině. Vichřice zastavila oba úseky lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku a také šestisedačkovou lanovku ze Špindlerova Mlýna na Pláně.

Pohled z observatoře na Sněžce Foto: Dana Kysučanová, Novinky
Sněžku zasáhl orkán

Horská služba Krkonoše v pondělí vydala výstrahu před velmi silným větrem, který by mohl mít na hřebenech rychlost i nad 126 kilometrů v hodině. Turisté si podle horské služby musejí dát pozor i na místy vyfoukaný a zledovatělý terén.

Lanovka na Sněžku může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedli na webu správci lanovky. Kromě lanovek na Sněžku a na Pláně vítr jiné lanovky ve středních a východních Krkonoších neomezil.

V Krkonoších napadlo za poslední den asi pět centimetrů sněhu a celkem hřebeny pokrývá 30 až 60 centimetrů sněhu. Nadále platí nejnižší první stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály.

„Během dne bude sněžit v kombinaci se silným severozápadním nárazovým větrem. Mohou se vyskytnout malé deskové laviny, které se zastaví ještě na svahu,” uvedl lavinový specialista horské služby Robert Dlouhý.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků