Hlavní obsah
Náraz aut do panelů na dálnici D 2 si vyžádal zranění. Doprava směrem do Břeclavi stojí. Foto: HZS JMK

Sněžení komplikuje dopravu i provoz železnice, nehody uzavřely dálnici D2

Dopravu v České republice komplikuje počasí. Ve středu ráno sněží ve Zlínském kraji, kde jsou silnice sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Ve středních Čechách hlásí problémy také České dráhy, a to na trati Praha–Kolín. Kvůli zavátým výhybkám v Kolíně nabírají vlaky až čtyřicetiminutová zpoždění. Problémy pokračují na jihu Moravy, kde kvůli nehodám byla v noci na středu uzavřena dálnice D2.

Náraz aut do panelů na dálnici D 2 si vyžádal zranění. Doprava směrem do Břeclavi stojí. Foto: HZS JMK
Sněžení komplikuje dopravu i provoz železnice, nehody uzavřely dálnici D2

Na většině území Středočeského kraje sněží. Sníh nebo sněhové přeháňky jsou hlášeny z dálnice D8, D11 i D4, z Pražského okruhu, Mělnicka, Kladenska, Rakovnicka, Mladoboleslavska, Nymburska, Benešovska, Berounska, Příbramska, Prahy-východ a Prahy-západ. Na dálnici D4 leží nová neošetřená vrstva sněhu, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Nová vrstva sněhu leží také na některých silnicích první třídy na Mělnicku. Zbytky sněhu po pluhování jsou hlášené z dálnice D8, zbytky rozbředlého sněhu pak ze silnic prvních tříd na Kladensku, Rakovnicku, Mladoboleslavsku a Nymbursku.

Místy je podle silničářů snížená dohlednost vlivem srážek.

Ve Zlínském kraji i ve středu ráno stále sněží, silnice jsou sjízdné jen se zvýšenou opatrností. Pokrývá je ujetá vrstva sněhu nebo rozbředlý sníh po chemickém ošetření, vyplývá z údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR. Sněžení přináší komplikace v dopravě, některé úseky jsou sjízdné obtížně.

Velké komplikace čekají na řidiče v buchlovských horách, ve stoupáních tam ve středu ráno uvízly kamióny.

Podle předpovědi bude v regionu po celý den sněžit. Sněžení by mělo doznívat v noci na čtvrtek, kdy se může objevit i déšť se sněhem. Ve čtvrtek bude mlhavo, mlhy mohou na horách i namrzat. Během dne bude navíc místy mrholit, ojediněle bude mrholení také namrzat.

 Nehody uzavřely dálnici D2

Už v úterý řešili jihomoravští policisté zvýšený počet havárií a nehod na dálnicích i silnicích nižších tříd. Problémy s průjezdností byly i na hraničních přechodech s Rakouskem. Komplikace v dopravě se kvůli vydatnému sněžení dají čekat i během středy.

Noční provoz na D2 zkomplikovaly nehody

Foto: HZS JMK

Dálnice D2 z Brna do Bratislavy byla v noci na středu na několik hodin uzavřená. Na 15. kilometru havaroval kamión, z něhož se vysypaly betonové panely. Náklad přijela odklízet těžká technika včetně jeřábu. Řidiči museli úsek objíždět u Blučiny, zpátky na dálnici najížděli u Hustopečí.

Kolem šesté byla dálnice znovu otevřená, informovalo Národní dopravní informační centrum.

V místě se podle Zelené vlny Českého rozhlasu vytvořily kolony. Dálnice je navíc špatně sjízdná, protože tam kvůli uzavírce nemohly vyjet sypače.

Cisterna napříč dálnici zastavila na delší čas dopravu na dálnici D 2 ve směru do Brna.

Foto: HZS JMK

Provoz na dálnici D2 v opačném směru zase komplikovala od úterního večera nehoda cisterny, z níž vytékal olej. Silnice u Blučiny byla neprůjezdné až do časného rána.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků