Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Sluníčko a příjemné letní teploty vydrží i v druhé polovině prázdnin

Sluníčko a letní teploty vydrží i v druhé polovině srpna, slibují meteorologové v dlouhodobém výhledu. Tropické teploty by se měly vrátit na počátku srpna a vydržet by měly zhruba týden. Později se sice ochladí, letní teploty by nás ovšem měly doprovázet až do konce prázdnin.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Sluníčko a příjemné letní teploty vydrží i v druhé polovině prázdnin

Z měsíčního výhledu vyplývá, že poslední červencový týden by se měly teploty pohybovat v rozmezí 23 až 27 stupňů Celsia.

Asi nejteplejším týdnem ve sledovaném období by mělo být období od 3. srpna do 9. srpna. Teploty by měly atakovat 30 stupňů Celsia. Během následujících týdnů by podle meteorologů měly teploty klesat. V týdnu od 10. do 16. srpna by se měly pohybovat v rozmezí 21 až 27 stupňů Celsia.

Třetí srpnový týden by měl přinést ochlazení a teploty by měly razantně klesnout.  Předpověď počítá s intervalem 17 až 22 stupňů Celsia. Tento týden by měl být teplotně podprůměrný.

Z hlediska srážek se předpokládá, že konec července a první tři týdny srpna by měly být jako celek normální. V první polovině předpovídaného období bude srážek pravděpodobně o něco méně než ve druhé polovině.

Meteorologové upozorňují, že kvůli bouřkám budou velké lokální rozdíly v celkovém množství spadlých srážek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků