Hlavní obsah
Slonice Balu v novém výběhu. Foto: Jaroslav Švehla, Právo

Slonici do liberecké zoo přepravil jeřáb

V Zoo Liberec mají přírůstek v pavilónu slonů. Ve speciálním kontejneru ze zoo v německém Münsteru přicestovala na sever Čech devětadvacetiletá samice slona indického Balu, což v hindštině znamená dívka.

Slonice Balu v novém výběhu. Foto: Jaroslav Švehla, Právo
Slonici do liberecké zoo přepravil jeřáb

Po příjezdu do Liberce byla slonice evidentně nervózní, kontejner s více než třítunovým zvířetem se kymácel ze strany na stranu. Poté, co bednu přepravilo rameno jeřábu do výběhu slonů, se německým ošetřovatelům Balu podařilo zakrátko zklidnit. „Nereaguje negativně ani na projíždějící tramvaje, které z německé zoo nezná. Vypadá to, že tu bude spokojená,“ poznamenal spokojeně ředitel liberecké zoo David Nejedlo.

Balu v Münsteru žila spokojeně deset let. Po příchodu nového samce do stáda ale začala být submisivní Balu odstrkovaná průbojnějšími slonicemi. A tak musela být od ostatních oddělena. V Liberci, kde byla doposud pouze padesátiletá slonice Rání, by se jí mělo dařit lépe.

Slonici Balu do liberecké zoo přepravili jeřábem.

Foto: Jaroslav Švehla, Právo

„Základ všeho je, aby si slonice sedly,“ řekl před časem hlavní zoolog liberecké zoo Luboš Melichar s tím, že chvíli ještě potrvá, než slonici budou moci spatřit návštěvníci zoo. Patronkou Balu se stane 5. října atletická mistryně světa Zuzana Hejnová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků