Hlavní obsah
Milan Hnilička na tiskové konferenci ANO Foto: Petr Hloušek, Právo

Šlégr a Hnilička dostali za párty v Teplicích pokutu 10 tisíc

Ústečtí hygienici rozhodli, že šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička a místopředseda Rady České televize Jiří Šlégr dostanou nejvyšší možnou pokutu za to, že neměli na oslavě v teplickém hotelu nasazené roušky. Sankce pro každého z nich činí 10 tisíc korun.

Milan Hnilička na tiskové konferenci ANO Foto: Petr Hloušek, Právo
Šlégr a Hnilička dostali za párty v Teplicích pokutu 10 tisíc

Důkazem, že porušili nařízení o zakrytí dýchacích cest, jsou fotografie přímo z akce. Informoval o tom v úterý server Seznam Zprávy. Narozeninová oslava někdejšího vlivného politika ČSSD Petra Bendy v teplickém hotelu Prince de Ligne se konala v lednu.

"Ano, dostal jsem pokutu, kterou zaplatím, a tímto to považuji za uzavřené," uvedl pro Seznam Zprávy Hnilička. Šlégr se k pokutě nevyjádřil. Vedle bývalých hokejistů byl podle informací Seznam Zpráv pokutou ve stejné výši potrestán také Vlastimil Dvořák mladší, jeden z členů rodiny severočeského podnikatele Bendy.

Ředitelka ústecké krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková potvrdila, že rozhodnutí v této souvislosti třem osobám poslala. Víc se vyjadřovat nechtěla s ohledem na skutečnost, že případ ještě není pravomocně ukončen. Hnilička, Šlégr i Dvořák se proti udělené pokutě mohou odvolat.

Hygienici se budou zabývat i možným porušením daného zákona ze strany právnické osoby, která nerespektování mimořádného opatření umožnila. Další část případu od policie převzal finanční úřad. Důvodem je, že takzvaná ubytovací kniha nebyla nejspíše vyplněna správně. Chyběla v ní zřejmě jména ubytovaných účastníků oslavy, kteří v hotelu přespali. Hotelu za to hrozí pokuta až do 500 000 korun.

Kauzou se zabývá i teplický magistrát, jemuž už dříve policie předala k projednání případy porušení vládních opatření 14 lidmi, později dalšími třemi lidmi. Úředníci rozhodnou o tom, zda a jakou pokutu dostanou. Vedoucí odboru kanceláře primátora Radka Senftová v úterý řekla, že magistrát zatím nezahájil řízení kvůli dalšímu doplnění od policie. Jasněji by podle ní mohlo být koncem března. Ústecká krajská policie stále pokračuje ve vyšetřování, řekla její mluvčí Jana Slámová.

Lednové oslavy se mimo jiné účastnil tehdejší liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák či bývalý premiér Jiří Paroubek. Poslanecký mandát složil kvůli účasti na oslavě Milan Hnilička. Husáka odvolal z funkce policejní prezident Jan Švejdar. Na funkci kvůli účasti na Bendově oslavě rezignoval také šéf fotbalových Teplic Petr Hynek či teplický zastupitel Michal Kasal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků