Hlavní obsah
Milan Hnilička Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Slavia a Sparta spolu proti Hniličkovi

Zatímco většina zástupců sportovních svazů podpořila setrvání Milana Hniličky v čele Národní sportovní agentury (NSA) navzdory jeho účasti na sobotní oslavě v teplickém hotelu, představitelé tradičních fotbalových rivalů Slavie a Sparty se od Společného prohlášení představitelů českého sportovního prostředí distancovali.

Milan Hnilička Foto: Kateřina Šulová, ČTK
Slavia a Sparta spolu proti Hniličkovi

Vedení obou klubů odmítla zlehčovat Hniličkovo jednání s poukazem na skutečnost, že zatímco účastníci setkání se v sobotu bavili na oslavě vládním restrikcím navzdory, sportovní kluby se potýkají s omezeními, která jim znemožňují činnost, případně ji umožňují pouze se zásadním omezením.

Oba kluby rovněž připomněly, že v pondělí zveřejněné prohlášení není stanoviskem  fotbalového hnutí.

„AC Sparta Praha a SK Slavia Praha považují za nevhodné tímto aktivním způsobem zlehčovat jednání Milana Hniličky v situaci, kdy významná část členů FAČR stejně jako ostatních sportovních svazů nemůže z důvodu dodržování hygienických a protiepidemiologických opatření provozovat sportovní činnost vůbec, profesionální sport pak s významnými omezeními, za vysokých dodatečných nákladů a bez přítomnosti fanoušků,” uvádí prohlášení, které Slavia zveřejnila na svých stránkách.

Za FAČR podepsal prohlášení na Hniličkovu podporu šéf asociace Martin Malík.

Fotbaloví rivalové nejsou jedinými subjekty, které se postavily proti Hniličkově setrvání. K odstoupení jej vyzval i šéf úseku skoků ve Svazu lyžařů ČR Jakub Janda, který je poslancem za ODS.

Hnilička se v reakci na odsouzení ze strany veřejnosti i premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodl vzdát poslaneckého mandátu a věnovat 50 000 korun na charitu.

Další z aktérů setkání, liberecký policejní ředitel Vladislav Husák, byl policejním prezidentem odvolán z funkce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků