Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš Foto: Julien Warnand, ČTK/AP

Skvělá kampaň, blahopřál Babiš na Slovensko. Zeman ocenil neúspěch extremistů

Český premiér Andrej Babiš (ANO) pogratuloval v neděli ráno Igoru Matovičovi a jeho hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) k vítězství v sobotních slovenských parlamentních volbách. Na sociálních sítích uvedl, že Česko má se Slovenskem vynikající vztahy a těší se na bilaterální spolupráci, spolupráci v rámci visegrádské skupiny (V4 - ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) i v Evropské unii. Prezident Miloš Zeman ocenil neúspěch extremistů.

Premiér Andrej Babiš Foto: Julien Warnand, ČTK/AP
Skvělá kampaň, blahopřál Babiš na Slovensko. Zeman ocenil neúspěch extremistů

Babiš na Twitteru napsal, že Matovič a jeho hnutí měli skvělou předvolební kampaň, díky níž dokázali získat obrovskou důvěru lidí.

„Se Slovenskem máme vynikající vztahy a já se moc těším na spolupráci bilaterálně, ve V4 i v EU," uvedl předseda české vlády.

Gratuloval i Pražský hrad. Mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček na Twitteru uvedl, že prezident přeje vítězi brzké sestavení akceschopné vlády.

„Pan prezident věří, že se budou nadále rozvíjet nadstandardní vztahy mezi ČR a SR a také úzká spolupráce v rámci V4. Oceňuje, že navzdory předpokladům ve volbách neuspěli extremisté,” napsal mluvčí.

Podle téměř úplných výsledků vyhrálo slovenské volby přesvědčivě hnutí OLaNO, když získalo čtvrtinu hlasů. Na druhou příčku odsunulo dosavadní nejsilnější vládní stranu Směr-sociální demokracie (Směr-SD). Podle předběžných výsledků z více než 99 procent volebních místností získala 18,31 procenta hlasů, a to na páté vítězství v parlamentních volbách v řadě za sebou nestačilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků