Hlavní obsah
Většina turistů přijede na Sněžku lanovkou a dolů sejdou pěšky. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

Silný vítr ve vrcholových partiích Krkonoš zastavil v sobotu horní úsek kabinové lanovky na Sněžku. Spodní úsek z Pece pod Sněžkou do mezistanice na Růžové hoře zůstal v provozu.

Většina turistů přijede na Sněžku lanovkou a dolů sejdou pěšky. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Silný vítr zastavil horní úsek lanovky na Sněžku

Provoz lanovky na Sněžku je možný do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině. Na hřebeny Krkonoš se turisté o tomto víkendu mohou dostat i lanovkou ze Špindlerova Mlýna na Medvědín a kabinovou lanovkou z Janských Lázní na Černou horu.

Lanovkou na Sněžku jen o víkendech

Lanovka na Sněžku od pondělí 31. října prochází pravidelnou podzimní údržbou a ve všední dny nejezdí. Odstávka je naplánovaná do 9. prosince, do té doby bude lanovka v provozu jen o víkendech a 17. a 18. listopadu.

Lanovka na Medvědín má technologickou odstávku naplánovanou od 7. do 10. listopadu, pak pojede až do 20 listopadu.

Kabinková lanovka na Černou horu bude v listopadu kromě nynějšího víkendu v provozu také od pátku do neděle 11. až 13. listopadu a ve dnech 17. až 20. listopadu.

Na hřebenech Krkonoš bylo v sobotu ráno zataženo a teplota se pohybovala těsně pod bodem mrazu, na Sněžce byly minus čtyři stupně Celsia. Po sněžení ze středy na čtvrtek na hřebenech leží několikacentimetrová vrstva sněhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků