Hlavní obsah
Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Foto: Ann Wang, Reuters

Šéfem Senátu zůstává Vystrčil. Místopředsedů bude méně

Vedení Senátu bude nově pětičlenné, v čele zůstane Miloš Vystrčil (ODS). Počet místopředsedů horní komory se o jednoho snížil. Dohodly se na tom senátorské kluby v rámci povolebního uspořádání, oznámil ve čtvrtek předseda klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Foto: Ann Wang, Reuters
Šéfem Senátu zůstává Vystrčil. Místopředsedů bude méně

Místopředsedy horní komory Parlamentu podle dohody zůstanou Jiří Růžička a Jan Horník z klubu Starostů, Jiří Oberfalzer z klubu ODS a TOP 09. Nováčkem bude Jitka Seitlová (KDU-ČSL).

Klub pro liberální demokracii - Senátor 21 ani společný klub ANO a ČSSD nebudou mít zastoupení v užším vedení horní komory. Místo ve vedení po Milanu Štěchovi (ČSSD), který po čtvrt století v říjnových volbách mandát neobhájil, tak zůstane neobsazené.

Senátní výbory se o jeden rozšíří rozdělením zdravotního a sociálního. Sociální výbor povede dosavadní místopředsedkyně Senátu Miluše Horská z klubu KDU-ČSL. Senátní komise pro audity EU o unijních dotacích se změní na komisi pro dohled nad poskytováním dotací z veřejných rozpočtů, nově vznikne komise pro kraje postižené těžbou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků