Hlavní obsah
Ondřej Liška Foto: Lukáš Táborský, Právo

Šéf zelených Liška se na jihu Moravy utká s Topolánkem

Volební souboj na podzim na jižní Moravě svedou dva předsedové stran. Stranu zelených tam povede do předčasných sněmovních voleb Ondřej Liška. Za lídra ho v sobotu zvolili v Modřicích u Brna delegáti krajské konference. Střetne se tak mj. s předsedou ODS Mirkem Topolánkem.

Ondřej Liška Foto: Lukáš Táborský, Právo
Šéf zelených Liška se na jihu Moravy utká s Topolánkem

Za Lišku se na kandidátce zařadily osobnosti regionální politiky: starostka Brna-Nového Lískovce Jana Drápalová, brněnský zastupitel a ekolog Mojmír Vlašín a starostka Ostopovic na Brněnsku a krajská předsedkyně zelených Zuzana Benešová.

Liška bude mít ve volbách silné soupeře. ODS na jihu Moravy vede předseda Mirek Topolánek, ČSSD místopředseda Bohuslav Sobotka a lidovce bývalý hejtman Stanislav Juránek. Další dvě strany - KSČM a TOP 09 postavily do čela ženy - poslankyni Zuzku Bebarovou-Rujbrovou a děkanku podnikatelské fakulty brněnské techniky Annu Putnovou.

Liška dnes řekl, že volby na jihu Moravy budou v mnohém rozhodující a na volební souboj se těší.

Liška, který pochází z Brna, na jihu Moravy vedl zelené i při posledních sněmovních volbách. Tehdy pro stranu získal v regionu jediný poslanecký mandát. Řekl, že dnes je ve zcela jiné pozici. Zatímco v roce 2006 kandidoval coby neznámý mladý politik, nyní má za sebou zkušenost ministra školství a stranu má vést do příštího sjezdu, uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků