Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo

Se Zemanem nemám téměř vůbec nic společného, řekl Babiš pro Die Welt

S prezidentem Milošem Zemanem nemám téměř nic společného, tvrdí v rozhovoru pro německý deník Die Welt český premiér v demisi Andrej Babiš. Třiasedmdesátiletého politika v něm však také označil za svého prezidenta a uvedl, že je podle něj proti Zemanovi vedena kampaň.

Premiér Andrej Babiš (ANO) Foto: Jan Handrejch, Právo
Se Zemanem nemám téměř vůbec nic společného, řekl Babiš pro Die Welt

„Téměř vůbec nic," odpověděl Babiš stručně na otázku, co má společného se Zemanem. Na doplňující otázku, zda si spolu rozumějí a proč ho ministerský předseda podporoval při prezidentské volbě, Babiš odpověděl: „Poslouchejte, je to můj prezident. Podporoval jsem ho. Nemáme sice vždycky stejný názor, ale on mě také podporoval."

V rozhovoru uvedl, že je proti prezidentovi vedena kampaň. „Jeho problém spočívá v tom, že vy, západní novináři, kopírujete všechny hlouposti, které napíšou jeho nepřátelé. Je proti němu vedena kampaň. Ale i já jsem ho v některých bodech kritizoval," řekl.

Babiš byl v rozhovoru dotázán i na dvojici politiků, s nimiž bývá často srovnáván, a to na amerického prezidenta Donalda Trumpa a bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho.

„S Trumpem jsem měl dříve společné to, že jsme oba měli české ženy. To je všechno. A co se týče Berlusconiho: Nemám žádné televize, jen jeden hudební kanál," řekl.

K tématu sestavování vlády jen zopakoval, že by nejraději stál v čele menšinového kabinetu. „Ale jsem zklamán ze všech stran, které se z různých důvodů zdráhaly podpořit moji vládu," řekl Babiš.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků