Hlavní obsah
Sarifa se v úterý teprve podruhé od narození ukázala ve venkovním výběhu Foto: Petr Marek, Právo

Samička žirafy nejnovějším přírůstkem zoo v Olomouci

Žirafí samička Sarifa je nejnovějším přírůstkem v olomoucké zoologické zahradě. Na svět ji přes svůj vysoký věk přivedla 26. dubna matka Samantha (16). Obě se těší dobrému zdraví a v úterý se teprve podruhé po porodu „ukázaly“ ve venkovním výběhu.

Sarifa se v úterý teprve podruhé od narození ukázala ve venkovním výběhu Foto: Petr Marek, Právo
Samička žirafy nejnovějším přírůstkem zoo v Olomouci

„Porod byl úspěšný, proběhl bez komplikací, maminka i miminko jsou v pořádku. Mládě se narodilo s výškou 170 centimetrů,“ hlásil vedoucí zimoviště afrických zvířat Pavel Vidlář.

Malá žirafa Sarifa s matkou Samanthou

Foto: Petr Marek, Právo

Olomoucká zoo je chovem žiraf věhlasná. Chová je od roku 1976. Do historie se zapsala v roce 1999 jedinečnou událostí. Matka Veronika porodila dvojčata, která přežila, což se podařilo pouze čtyřikrát na světě. „Naše dvojčata měla tehdy opravdu parádně vytahané uši, protože vzorná maminka věděla, že je nezbytně nutné mláďata nakrmit, aby dobře prosperovala, takže neustále je za uši zdvihala k sobě, k mléku,“ zavzpomínala mluvčí zoo Iveta Gronská a dodala, že Veronika na svět přivedla celkem deset mláďat a svým věkem 24 let patřila k nejstarším žirafám v České republice.

Momentálně tvoří „olomoucké“ stádo žiraf Rothschildových devět samic a jeden samec. Zoo se prozatím podařilo úspěšně odchovat celkem 61 mláďat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků