Hlavní obsah
Uzavírka dvou pruhů na D1 způsobuje dlouhé kolony. Ilustrační foto Foto: Radek Plavecký, Právo

Řidiči na D1 stále trpí v kolonách kvůli uzavírce dvou pruhů u Mirošovic

Provoz na dálnici D1 ve směru na Brno stále komplikuje omezení u Mirošovic. Dělníci tam už několik dní budují nový povrch vozovky. V sobotu kolem poledne se v úseku vytvořila desetikilometrová kolona, řekl operační důstojník mirošovického dálničního oddělení.

Uzavírka dvou pruhů na D1 způsobuje dlouhé kolony. Ilustrační foto Foto: Radek Plavecký, Právo
Řidiči na D1 stále trpí v kolonách kvůli uzavírce dvou pruhů u Mirošovic

Dálnice se v sobotu po poledni ucpala už u Říčan. Policie proto motoristům doporučovala sjíždět z dálnice u Čestlic a úsek objíždět buď po staré benešovské silnici, nebo přes Říčany a Mnichovice.

Komplikovaná situace je na 19. až 21. kilometru od čtvrtka, kdy lidé hromadně odjížděli na prodloužený víkend. Večer kolona dosahovala délky až 11 kilometrů. To byl ale uzavřen pouze jeden jízdní pruh a řidiči mohli jezdit zbývajícími dvěma.

V pátek silničáři dopravní omezení rozšířili, což situaci ještě více zkomplikovalo. Večer navíc jediný volný pruh na dvě hodiny uzavřela srážka nákladního a osobního auta, při které se zranili tři lidé, z toho jeden těžce.

Situace by se podle policie mohla zlepšit v neděli v 17:00, kdy silničáři mají zprůjezdnit prostřední jízdní pruh. Ve směru na Brno by se tak opět jezdilo dvěma pruhy. Zbývající levý jízdní pruh má být podle operačního důstojníka zprovozněn v pondělí od 14:00.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků