Hlavní obsah

Řidiče potrápí ledovka, na východě Česka hrozí až do neděle

Meterolovové varují obyvatele východních Čech, Vysočiny a Moravy před ledovkou a námrazou, které se mohou místy tvořit během soboty a v noci na neděli. Nebezpečí hrozí hlavně na silnicích nižších tříd, informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Řidiče potrápí ledovka, na východě Česka hrozí až do neděle

Přes Moravu a Slezsko postupuje studená fronta k východu, další studená fronta postupující ze západu začne počasí v Česku ovlivňovat v sobotu večer, popisuje situaci ČHMÚ.

Motoristé by měli přizpůsobit jízdu v Pardubickém kraji, Vysočině, Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Meteorologové doporučují sledovat dopravní zpravodajsví a počítat s možným prodloužením doby jízdy.

Ledovka je nebezpečná zvláště pro motoristy. Na silnicích se tvoří souvislou, zpravidla homogenní průhledná ledová usazeninu s hladkým povrchem. Tvoří se zmrznutím přechlazených kapiček mrholení, dešťových kapek na předmětech, jejichž teplota je mírně pod 0 stupňů Celsia.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků