Hlavní obsah

Řidiče, kteří pojedou na dovolenou k moři, čeká perný víkend

Řidiči si musí o víkendu kvůli prázdninovému přemísťování na jih Evropy dávat pozor na silnicích. Tradičně nejhorší situace má být opět na alpských dálnicích v Rakousku, především na A10, kde se v sobotu před vjezdem do Tauernského tunelu může vytvořit až 20 kilometrů dlouhá kolona. Dopravní varování vydal rakouský autoklub ARBÖ.

Řidiče, kteří pojedou na dovolenou k moři, čeká perný víkend

Zácpy na hlavních dopravních tazích směřujících ze severu na jih ke Středozemnímu a Jaderskému moři způsobí především hromadné přesuny na dovolenou. Tento pátek totiž začínají letní prázdniny školákům z lidnatého jihoněmeckého Bádenska-Württemberska; od příštího týdne budou mít šest týdnů volna děti v Bavorsku. O zvýšený provoz se postarají také zaměstnanci automobilek Volkswagen a Porsche, kterým nyní začíná celopodnikové volno.

Největší nápor zažijí dálnice na západě Rakouska, které směřují do Itálie. Před severním vjezdem do Tauernského tunelu se podle ARBÖ může v sobotu dopoledne vytvořit až 20 kilometrů dlouhá kolona, která pravděpodobně automobilisty zdrží až několik hodin. Dalším kritickým místem bude dálnice vedoucí Brennerským průsmykem.

Hustý provoz i na Mnichov

Hustý provoz lze podle německého autoklubu ADAC čekat také na jihu Německa. S kolonami je třeba počítat hlavně na bavorských dálnicích, například na A8 mezi Mnichovem a Salcburkem nebo na A93 mezi Rosenbergem a Kufsteinem, ale také před většinou alpských tunelů.

Ani následující víkend 2. a 3. srpna nebude co se týče dopravy úplně bezproblémový. O další lavinu automobilistů v Rakousku se postarají rodiny dětí z Bavorska, kterým začnou prázdniny. Na východě Rakouska pravděpodobně způsobí problémy tisíce fanoušků, kteří se budou přesouvat na nedělní závody Grand Prix formule 1 u Budapešti.

Neuralgickým bodem má být hlavně rakousko-maďarský hraniční přechod Nickelsdorf. Ulehčením ale bude to, že na přechodu už po vstupu Maďarska do schengenského prostoru neprobíhají pasové kontroly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků