Hlavní obsah

Ředitel rychnovské nemocnice rezignoval, léky nejsou dál

Orlická nemocnice v Rychnově nad Kněžnou zůstává další měsíc bez dodávek léků. Léčiva přestala do nemocnice proudit již koncem listopadu, kdy je distributoři odmítli dodávat kvůli zhruba desetimiliónovému dluhu. Ředitel nemocnice Ladislav Bachura k 30. prosinci odstoupil na vlastní žádost z funkce.

Ředitel rychnovské nemocnice rezignoval, léky nejsou dál

"Ředitel odstoupil z osobních a zdravotních důvodů," řekl ČTK královéhradecký krajský zdravotní rada Zdeněk Hajžman. Nemocnici přechodně řídí náměstek Boris Hynek. Do poloviny ledna chce hejtmanství vypsat konkurs na nového ředitele nemocnice.
Vedení rychnovské nemocnice původně předpokládalo, že se s distributory léků dohodne na obnově dodávek do konce prosince. Od ledna totiž přešla nemocnice ze státu pod správu Královéhradeckého kraje. Přes mnohamiliónové dluhy nemocnici podle dřívějších vyjádření krajských radních uzavření nehrozí. O obnově dodávek léků do rychnovské nemocnice bude koncem týdne znovu jednat vedení nemocnice s distributory.

Kolik dluží nikdo neví

Přesnou výši dluhů rychnovské nemocnice nezná zatím ani vedení kraje. Podle dostupných informací se celkový dluh nemocnice pohybuje kolem 30 milionů korun. "Nějaká čísla máme k dispozici, ale účetní uzávěrka roku 2002 bude v polovině února," doplnil Hajžman. Bez dodávek léků se kvůli dluhům nedávno ocitly i nemocnice v Rokycanech, Valašském Meziříčí, Strakonicích, Kroměříži a Třebíči. Rokycanská nemocnice léky znovu dostává od konce prosince. Asociace velkodistributorů léčiv na podzim vyčíslila dluhy tří desítek okresních nemocnic na 320 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků