Hlavní obsah
Hlavní hygienička Jarmila Rážová Foto: Petr Horník, Právo

Rážová: Zavírat kluby nebudeme

Hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová v rozhovoru pro Právo vyzvala, aby lidé nepolevili v pozornosti před koronavirem, ale utahování šroubů zatím neplánuje.

Hlavní hygienička Jarmila Rážová Foto: Petr Horník, Právo
Rážová: Zavírat kluby nebudeme

Lidé v pražském klubu Techtle Mechtle nedělali nic zakázaného. Neuvažujete o masivní informační kampani anebo o utažení šroubů?

Utahovat šrouby asi ne, ale musíme víc apelovat, kde to půjde, a dávat informace, jak se virus šíří a jak se proti němu bránit. Zatím není cesta zavřít vnitřní prostory, upravovat otvírací dobu. Uvidíme, jak se ten klastr bude dál vyvíjet.

Popsali jste, že u těch klastrů je společný jmenovatel alkohol…

Samozřejmě, po požití začínají být lidé méně opatrní. Když jste ve střízlivém stavu, jste schopni leccos dodržovat. Ale po alkoholu na některé věci zapomenete a chováte se volněji.

Jakmile se začne semafor různě zabarvovat, nebude v tom zmatek? Přece jen lidé každodenně mezi hranicemi okresů migrují.

Pevně doufám, že zmatek nebude. Nemíníme zatím dávat opatření k migraci z okresu do okresu. To rozhodně ne.

Je jasné, že hygienici jsou přetížení. Nepomohlo by přijmout středoškoláky-brigádníky, kteří by zvedali telefony a dělali trasování?

Můžou dělat jen některé věci, ale rozhodně to nemohou být středoškoláci. Snažíme se, aby na lince pro všechny hygienické stanice byli de facto na brigádu medici. Mají už nějakou zkušenost a rychle se zacvičí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků