Hlavní obsah
V Sadové ulici v centru Zlína rozkvetly v těchto dnech sakury. Foto: Dalibor Glück, ČTK

Razantně se oteplí, v týdnu bude až 20 stupňů

Druhý dubnový týden nabídne typicky aprílové počasí, při němž se budou hodit jak deštníky, tak sluneční brýle. Oproti chladnému víkendu budou teploty poměrně výrazně stoupat a v odpoledních maximech se budou blížit 20 stupňům Celsia, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

V Sadové ulici v centru Zlína rozkvetly v těchto dnech sakury. Foto: Dalibor Glück, ČTK
Razantně se oteplí, v týdnu bude až 20 stupňů

Zatímco loni jsme se v tomto období dočkali prvních letních teplot, v roce 2014 napadlo na Sněžce 20 centimetrů sněhu, připomněla Honsová vrtkavost dubnového počasí.

Letos se podobných rozmarů nedočkáme. V pondělí bude převládat velká oblačnost s přeháňkami, která se bude jen místy protrhávat. Odpolední teploty se dostanou na 10 až 14 stupňů.

Oblačné až zatažené počasí bude pokračovat i v úterý s tím rozdílem, že odpoledne se místy téměř vyjasní. Ráno budou teploty klesat na 6 až 2 stupně, přičemž chladněji by mělo být na západě území. Odpolední maxima se budou pohybovat v intervalu 15 až 19 stupňů.

Ve středu bude zpočátku převládat polojasno. Odpoledne však bude přibývat oblačnosti a v Čechách se objeví déšť. Ojediněle se mohou vyskytnout rovněž bouřky,” konstatovala Honsová. Ranní minima by se měla pohybovat mezi 8 a čtyřmi stupni, přes den se teploty dostanou k 16 až 20 stupňům.

Oblačné počasí s občasným deštěm či přeháňkami by mělo pokračovat i ve čtvrtek, během dne se však bude postupně vyjasňovat a srážky budou spíše ojedinělé. Ranní minima poklesnou na 10 až 6 stupňů, přes den se dočkáme teplot mezi 14 a 18 stupni.

Oblačné či polojasné počasí, zejména v Čechách s přeháňkami, by mělo vydržet i v pátek. Odpolední maxima meteorologové očekávají mezi 15 a 19 stupni.

Podobný charakter počasí slibuje i výhled na oba víkendové dny. Oblačno či polojasno doprovodí místy přeháňky, přičemž teploty setrvají na pátečních 15 až 19 stupních Celsia.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků