Hlavní obsah
Jiří Dienstbier na sjezdu ČSSD. Foto: Petr Hloušek, Právo

Radost nemám, hodnotí svůj odchod z vedení ČSSD Dienstbier

Senátor Jiří Dienstbier, jenž byl až do pátku jedním z místopředsedů ČSSD, podle svých slov „pořád nezačal mít radostné pocity“ z toho, že na právě uplynulém sjezdu ČSSD místo ve vedení ČSSD neobhájil. Řekl to v Otázkách Václava Moravce v České televizi.

Jiří Dienstbier na sjezdu ČSSD. Foto: Petr Hloušek, Právo
Radost nemám, hodnotí svůj odchod z vedení ČSSD Dienstbier

„Když člověk obhajuje post, chce uspět,“ poznamenal Dienstbier. Na druhou stranu to podle něj neznamená konec jeho politických snah. Nadále chce pokračovat "v prosazování programových hodnot strany a v úsilí, aby sociální demokracie byla nejvěrohodnější stranou".

K nezvolení Jiřího Dienstbiera místopředsedou strany se v sobotu vyjádřil předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. V Partii na Prima Family uvedl, že ho jeho nezvolení mrzí, ale respektuje rozhodnutí delegátů sjezdu. Podle Sobotky mají být ve vedení strany nejsilnější osobnosti a právě Dienstbier by napomohl rozprostřít spektrum volebního potenciálu. Některým delegátům podle Sobotky mohlo vadit i to, že je příliš velký sólista.

Nové vedení si ČSSD zvolila během pátku a soboty. Jiřího Dienstbiera nahradil plzeňský hejtman Milan Chovanec. Další změnou byla výměna Marie Benešové za Alenu Gajdůškovou, která ji na místopředsednickém postu nahradila po nerozhodném hlasování v noci z pátku na sobotu. [celá zpráva]

Anketa
Měl být Jiří Dienstbier znovu zvolen do vedení ČSSD?
Ano
67.5 %
Ne
32.5 %
Celkem hlasovalo 12045 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků