Hlavní obsah
Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Prymula bude radit Zemanovi

Epidemiologa a exministra zdravotnictví Romana Prymulu zařadil Hrad na seznam oficiálních poradců prezidenta Miloše Zemana. Prymula dříve radil premiérovi Andreji Babišovi (ANO), jejich spolupráce ale skončila po Prymulově návštěvě fotbalového utkání.

Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula Foto: Michal Krumphanzl, ČTK
Prymula bude radit Zemanovi

Zeman o víkendu avizoval, že by mohl Prymula radit právě jemu. „Já uvažuji o tom, že by byl můj neplacený poradce,“ uvedl.

Prymula skončil jako Babišův poradce v polovině února poté, co nejdříve v televizi doporučoval tvrdý lockdown, aby pak večer šel na Slavii na fotbalový zápas Evropské ligy. Klub má výjimku, takže si na tyto zápasy může pozvat vybrané hosty.

Zeman Prymulovo počínání zkritizoval, ale jako překážku spolupráce to nevidí. Uvedl, že s exministrem nebude spolupracovat jako s návštěvníkem fotbalových utkání, ale jako „s nejlepším českým epidemiologem".

Na seznamu Zemanových oficiálních poradců jsou nyní kromě Prymuly ještě Jiří Cieńciała, Petr Forman, Pavel Galuška, Michal Hašek, Martin Holcát, Petr Hulinský, Jan Kohout, František Koníček, Roman Lipták, Martin Nejedlý, Vlastimil Picek, Jozef Regec, Miroslav Toman a Zdeněk Žák.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků