Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Prvním dítětem nového roku v Praze je dívka Alma

Prvním dítětem narozeným v novém roce 2014 v Praze se stala dívka Alma Hajnovská. Novorozenec s mírami 2,96 kilogramu a 49 centimetrů přišel na svět v 00:11 v porodnici u Apolináře. Informovala o tom dětská sestra Eva Fišerová.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Prvním dítětem nového roku v Praze je dívka Alma

"Porod proběhl bez problémů, matka rodila již podruhé, na Almu doma čeká sestřička," uvedla Fišerová.

Praha tradičně odměňuje všechny pražské děti narozené na Nový rok. Chce tak zabránit soutěžení porodnic o prvenství. Zda tomu tak bude i letos a jaký dar děti dostanou, by mělo město teprve rozhodnout. Loni dostalo 20 dětí 15 tisíc korun. Podmínkou je, že matky musí mít trvalé bydliště v Praze.

Finanční dary se dětem narozeným na Nový rok v Praze předávají od roku 2002. Nejprve to byla odměna 10 tisíc korun, od roku 2005 se zvýšila na 15 tisíc. Finanční dary získávaly matky i před rokem 2002, jejich podoba byla ale různá. Někdy dostala peníze pouze matka prvního pražského miminka, jindy byly odměněny i matky dětí narozených na Silvestra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků