Hlavní obsah

První náměstek ministryně školství Mora rezignoval

Marek Mora, první náměstek ministryně školství Dany Kuchtové (SZ) v úterý odpoledne rezignoval na svou funkci. Do té ho dosadila předchůdkyně Kuchtové Miroslava Kopicová.

První náměstek ministryně školství Mora rezignoval

Ekonom Mora, který současně pracuje pro Evropskou komisi, kde si vzal roční neplacené volno, je podle Kopicové jedním z nejlepší českých odborníků na evropské strukturální fondy.

"To, že jsem dostala na ministerstvo právě Moru, pokládám za jeden ze svých největších úspěchů," řekla před časem Právu Kopicová.

Mora na ministerstvu i nadále zůstává, a to v pozici řádového náměstka, který řídí skupinu evropské integrace a mezinárodních vztahů.

"Vzhledem k narůstající agendě týkající se evropských záležitostí a mezinárodních vztahů upřednostňuje (Mora) práci náměstka pro tuto skupinu," uvedla ředitelka odboru vnějších vztahů ministerstva Michaela Taschnerová. Dodala, že na pozici první náměstkyně bude jmenována současná náměstkyně Eva Bartoňová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků