Hlavní obsah
Petr Hájek promluvil k demonstrantům. Foto: Petr Hloušek, Právo

Proti pochodu homosexuálů vystoupil Klausův vicekancléř Hájek

Několik desítek lidí se v sobotu dopoledne sešlo na pražském Václavském náměstí, aby vyjádřilo nesouhlas s odpoledním pochodem hrdosti, kterým vyvrcholil festival sexuálních menšin Prague Pride. Odpůrce pochodu podpořil i prezidentův vicekancléř Petr Hájek.

Petr Hájek promluvil k demonstrantům. Foto: Petr Hloušek, Právo
Proti pochodu homosexuálů vystoupil Klausův vicekancléř Hájek

Jednotliví řečníci na akci D.O.S.T.  pod sochou sv. Václava kritizovali za podporu pochodu homosexuálů premiéra Petra Nečase, pražského primátora Bohuslava Svobodu (oba ODS) a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09).

Foto: Petr Hloušek, Právo

Mezi demonstranty se ukázal bývalý lidovecký poslanec Jiří Karas, promluvil také hradní vicekancléř Petr Hájek. Účastníky pozdravil jménem prezidenta a jeho kanceláře. Hájek odsoudil veřejnoprávní média, která se podle něj stala přímo „registrovanými partnery náborové akce homosexualismu“. Prague Pride je podle něj oslavou abnormality a dalším dílem seriálu zvaného „zábavná cesta do otroctví“.

Účastníci pochodu opodál

Na demonstraci se hovořilo také o odkazu sv. Václava nebo sv. Vojtěcha. „Chceme vládce, který má charakter muže,“ zaznělo. K dispozici byly rovněž petiční archy na podporu Karase a prezidentova tajemníka Ladislava Jakla. Na závěr akce D.O.S.T. zazněl Svatováclavský chorál.

K demonstrantům promluvil i prezidentův vicekancléř Petr Hájek.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Během akce byl u sochy sv. Václava opět natažen řetěz. Ten původní byl umístěn za minulého režimu. Před časem byl ale odstraněn jako symbol snah zabránit lidem za totality u sochy protestovat.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Pochod hrdosti, který samotní organizátoři označili za nejteplejší den v roce, vyrazil od sochy sv. Václava hodinu po poledni. Účastníci pochodu, kterých bylo podle pořadatelů několik tisíc, se začali na místě houfovat ještě během demonstrace jejich odpůrců. Ti pak u pomníku sv. Václava zůstali i po oficiálním ukončení protestní akce. Na shromažďující se účastníky pochodu odtud pokřikovali urážky.

Anketa
Vadí vám pochod homosexuálů?
Ano
40.1 %
Ne
58.8 %
Nevím
1.1 %
Celkem hlasovalo 23520 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků