Hlavní obsah
Malá Natálka se svojí matkou. Foto: Aleš Honus, Právo

Pro Natálku zřídili další konto, peníze z něj dostane až v dospělosti

Po veřejné sbírce, kterou letos na jaře zorganizovala radnice ve Vítkově pro rodinu postiženou žhářským útokem a díky které si rodina mohla pořídit nové bydlení, byl v minulých dnech zřízen další účet, na který mohou lidé přispívat.

Malá Natálka se svojí matkou. Foto: Aleš Honus, Právo
Pro Natálku zřídili další konto, peníze z něj dostane až v dospělosti

Tentokrát jde o konto určené výhradně pro popálenou Natálku, která k němu ovšem získá přístup až v devatenácti letech věku.

Účet založili organizátoři Festivalu Modré Dny, který se koná každoročně ve Žďáru nad Sázavou. Tématem letošního sedmého ročníku festivalu, na kterém vystupovala například Lucie Bílá a skupina Mig 21, byl rasismus.

Lidé mohou přispívat na otevřený účet číslo 339 555 339, kód banky je 0800. Jako první na účet částkou 25 tisíc korun přispěli organizátoři festivalu.

„Zřídili jsme účet, který by měl byt alespoň trochu zapamatovatelný. Až do půlky ledna na něj mohou zájemci posílat své finanční příspěvky. Účet je speciální v tom, že peníze si bude moci vybrat pouze Natálka. Nikdo jiný, ani její rodiče. Je to nastavené tak, že peníze jí budou přístupné v devatenácti letech, takže doufáme, že to bude dobrá podpora na prahu dospělosti,“ vysvětlil ředitel pobočky České spořitelny ve Žďáře nad Sázavou Jiří Kvasnička.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků