Hlavní obsah

Přívalový déšť zatopil na Táborsku domy

Přívalový déšť se ve čtvrtek odpoledne vrátil na Táborsko a voda ohrožuje obce v okolí Chýnova. Vydatné srážky naplavily vodu z polí do vsí už ve středu odpoledne, dnes po 17:00 začalo znovu vydatně pršet, což přidělalo problémy zejména v obcích Lažany a Nuzbely. Ve třech domech jsou zaplaveny i obytné místnosti a hladina tamního potoka výrazně stoupá, uvedla Česká televize.

Přívalový déšť zatopil na Táborsku domy

Ve středu lokální záplavy zasáhly především Ratibořské Hory na Táborsku, přívalový déšť zatopil osm domů, poničil silnice i hráze rybníků. Největší škody na obecním majetku vznikly na kanalizaci a komunikacích.

Problémy byly ve středu ale také na Prostějovsku, kde mohutná přívalová vlna bahna a vody zaplavila jeden z domků v Soběsukách. [celá zpráva]

Meteorologové ve čtvrtek zrušili svoji středeční výstrahu, ve které upozorňovali na možné zvyšování hladin řek a která platila až do pátku. [celá zpráva] Podle aktuální předpovědi již nehrozí tolik bouřek s přívalovými dešti.

Frontální systémy, které přinesou změnu počasí, ale přes území České republiky již pomalu přecházejí. Platí tedy i nadále, že se postupně od západu bude ochlazovat, a oblačno až zataženo s deštěm by mělo být nejméně do úterý. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků