Hlavní obsah
Zleva šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek a předseda ČSSD Jan Hamáček. Foto: Jan Handrejch, Právo

Příště tě zaúkoluje i hradní hajzlbába, varoval Kalousek Hamáčka

Před snahou Hradu zasahovat kvůli osobě Miroslava Pocheho do personálního složení možného koaličního kabinetu ANO a ČSSD varoval v pondělí předsedu sociálních demokratů Jana Hamáčka šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Hamáčkovi v přátelském duchu připomněl, že v budoucnu by jej mohli chtít vedle hradního úředníka úkolovat i další.

Zleva šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek a předseda ČSSD Jan Hamáček. Foto: Jan Handrejch, Právo
Příště tě zaúkoluje i hradní hajzlbába, varoval Kalousek Hamáčka

„Zatím jsi na tom ještě relativně dobře, Honzo. Zatím Tě úkoluje ještě bývalý redaktor Haló novin v pozici mluvčího prezidenta,“ připomněl Hamáčkovi jedno z dřívějších působišť mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka.

Naznačil rovněž, že požadavky, jimž bude muset v případě vstupu do vlády opřené o komunisty čelit, mohou mít vzestupnou tendenci.

„Až budeš muset poslouchat hajzlbábu z Hradu a vrátného ze Strakovky, budeš tomu muset přizpůsobit i slovník,“ připomněl distingovanému šéfovi Lidového domu.

Europoslanec za ČSSD a kandidát na ministra zahraničí Miroslav Poche.

Foto: Milan Malíček, Právo

ČSSD navrhuje Pocheho na post ministra zahraničí. Proti se staví prezident Miloš Zeman, který mu, především přes mluvčího Ovčáčka, vytýká údajné „protiizraelské a protiamerické postoje“ a neloajalitu vůči České republice.

Bude Miroslav Poche ministrem zahraničí ve vládě ANO a ČSSD?

Zveřejnil(a) Novinky.cz dne 18. červen 2018

Před sebedestrukcí ČSSD varoval stranu i šéf ODS Petr Fiala. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků