Hlavní obsah
Oslavy Silvestra na Václavském náměstí v Praze Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Příchod nového roku přivítaly v centru Prahy tisíce lidí

Tisíce lidí, převážně zahraničních turistů, se loučily se starým a vítaly nový rok v centru Prahy. Ačkoliv se od brzkého večera ulice metropole přeměnily na „válečnou zónu“ kvůli dělobuchům a petardám, záchranáři, policisté ani hasiči nemuseli řešit žádné větší potíže.

Oslavy Silvestra na Václavském náměstí v Praze Foto: Michal Kamaryt, ČTK
Příchod nového roku přivítaly v centru Prahy tisíce lidí

V centru Prahy záchranáři ošetřili sedm lidí. jedna žena utrpěla drobné zranění v obličeji způsobené zábavní pyrotechnikou. Celkově v metropoli bylo ošetřeno zhruba osm desítek lidí, ale deset mělo souvislost se silvestrovskými oslavami.

Podobně na tom byli pražští policisté, sdělila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. V Úvalské ulici ve Strašnicích naboural opilý řidič do sloupu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili zhruba tři promile alkoholu.

Pražští hasiči zasahovali kvůli pyrotechnice u 20 případů, ale jednalo se jen o menší požáry odpadu či kontejnerů.

Na průběh oslav dohlížely v centru města stovky policistů a strážníků. Uprostřed Václavského náměstí stál jako tradičně zdravotnický kamion Golem, kde lze ošetřit až 12 lidí najednou. Během loňských oslav zdravotníci vyjížděli ke 166 případům, z toho deset bylo spojeno se zábavní pyrotechnikou a 13 s oslavami nového roku.

Uprostřed Václavského náměstí je zaparkovaný zdravotnický kamion Golem, kde lze v případě potřeby ošetřit až 12 lidí najednou.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Již po obědě začala na Václavském náměstí zasahovat odtahová služba. Na Nový rok zde platí z bezpečnostních důvodů zákaz zastavení. Majitelům vozů, kteří tento zákaz nerespektovali, se vstup do nového roku prodražil.

Proti loňskému roku ubylo podvodů při kurzových přepočtech. Kurz koruny za rok posílil zhruba o procento na 25,4 koruny za euro. Zatímco loni stánkaři cizincům, kteří si nevyměnili eura za koruny, zboží počítali v kurzu 22 korun za euro, letos to bylo minimálně 24 korun. Cena lahve sektu zůstala meziročně stejná na 250 korunách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků