Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman Foto: Petr Horník, Právo

Prezident Zeman se dostal z virózy a přijal ministra zdravotnictví

Prezident Miloš Zeman se po přestálé viróze vrátil do úřadu. Podle mluvčí Hany Burianové bude v následujících dnech pracovat především v kanceláři na Pražském hradě a věnovat se rekonvalescenci. V pondělí přijal ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09).

Prezident Miloš Zeman Foto: Petr Horník, Právo
Prezident Zeman se dostal z virózy a přijal ministra zdravotnictví

"Snažíme se, aby se nejednalo o žádný náročný program. Aby se, dalo by se říci, uzdravil v prostředí své kanceláře, protože nemůže, bohužel, zůstat doma," řekla v pondělí bez dalších podrobností Burianová.

Prezident v pondělí pokračoval ve schůzkách se členy vlády. Ve své kanceláři na Hradě jednal podle Burianové s ministrem zdravotnictví Leošem Hegerem (TOP 09). Šlo o jejich první schůzku. „Pan ministr informoval o aktuální situaci ve zdravotnictví,“ doplnila mluvčí.

V úterý by měl Zeman na Pražském hradě přivítat předsedu Spolkové rady Rakouské republiky Edgara Mayera.

Má naplánované "zajímavé" schůzky

Zeman ve čtvrtek působil unaveně a nejistě při odemykání komory s korunovačními klenoty před jejich vystavením ve Vladislavském sále Hradu. Mluvčí poté oznámila, že hlava státu má rýmu a teplotu.

Nachlazení Zeman léčil o víkendu. Na tento týden má podle Burianové naplánovány "zajímavé schůzky" ve své kanceláři. Přijmout by měl například "alespoň jednoho ministra", řekla mluvčí.

Zeman nebyl u klenotů ve formě. Viróza, řekl Hrad

Video: Česká televize ČT24

Po zveřejnění fotografií a záběrů z vyjmutí klenotů se začalo na sociálních sítích a na internetu spekulovat, zda hlava státu nebyla pod vlivem alkoholu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků