Hlavní obsah
Foto: Pavel Orholz, Právo

Přelom července a srpna proprší

Počasí v červenci nebude lámat žádné rekordy. Teploty budou až do začátku srpna spíše průměrné, nebo mírně podprůměrné. V polovině prázdnin ale meteorologové očekávají více srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Foto: Pavel Orholz, Právo
Přelom července a srpna proprší

Celý nadcházející týden by se teploty neměly vyšplhat nad 30 °C. Zatímco na jeho začátku bude podle meteorologů přes den mezi 23 až 27 °C, v polovině týdne se oteplí až na 28 °C. Koncem týdne by se mohlo ochladit o více než pět stupňů.

Noční teploty se během druhého červencového týdne budou pohybovat mezi 14 a 9 °C. Vítr by neměl přesáhnout rychlost 5 m/s. Pršet bude jen ojediněle, obloha by měla být převážně jasná.

Bez větších výkyvů by se mělo obejít počasí také v dalších třech týdnech, na přelomu července a srpna by však mělo více pršet. Denní teploty se však stále budou pohybovat nad dvacítkou.

Průměrná teplota v Česku byla v letech 1981 až 2010 od 8. července do 4. srpna 18,6 stupňů Celsia, průměrný úhrn srážek dosáhl 77 milimetrů. Průměrné hodnoty jsou pro celou ČR do nadmořské výšky přibližně 600 metrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků