Hlavní obsah
Soudce se údajně pokusil odcizit peněženku cestujícímu v jednom pražském autobusu. Foto: Novinky

Pražského soudce při krádeži v MHD přistihla sama oběť

Až na dva roky za mřížemi může skončit soudce pražského městského soudu, kterého v polovině února chytili v MHD při krádeži peněženky jiného cestujícího. Protikorupční policie (ÚOKFK) už dotyčného muže v taláru v těchto dnech podle zjištění Práva obvinila.

Soudce se údajně pokusil odcizit peněženku cestujícímu v jednom pražském autobusu. Foto: Novinky
Pražského soudce při krádeži v MHD přistihla sama oběť

„Jde o trestné činy krádež a neoprávněné opatření platebního prostředku, obojí ve stadiu pokusu,“ potvrdil mluvčí ÚOKFK Jaroslav Ibehej.

Jak už Právo v pátek jako první informovalo, dotyčný soudce správního úseku tento týden sám na svou funkci písemně rezignoval a nyní mu běží tříměsíční lhůta, než definitivně svleče soudcovský talár. Ten přitom oblékl teprve před pěti lety, kdy jej prezident jmenoval do funkce. [celá zpráva]

Soudce přeřadili

Během zmíněné lhůty už ale podle slov svého nadřízeného, předsedy Městského soudu v Praze Libora Vávry, nebude obviněný soudce v žádné kauze vynášet verdikty.

„Dohodli jsme se s místopředsedou správního úseku (Janem Rybou – pozn. red.) a se soudcovskou radou, že ho přeřadíme do evidenčního senátu, což znamená, že reálně už nemůže v ničem rozhodovat ani spolurozhodovat a v podstatě bude dělat analytickou práci či přípravnou pro jiné,“ upřesnil Vávra.

Doplnil, že podezřelý soudce navíc musí ještě vyčerpat několik týdnů dovolené, takže z dané tříměsíční lhůty minimálně jednu třetinu už stráví doma.

Jak se nyní Právu podařilo z důvěryhodného zdroje zjistit, soudce se letos 17. února pokusil údajně odcizit peněženku cestujícímu v jednom pražském autobuse.
Při činu ho ale načapal přímo sám okradený muž. Následně pak zavolal pražské policisty, kteří v okamžiku zjištění, že podezřelým je soudce, případ předali policejnímu protikorupčnímu útvaru.

Tamní vyšetřovatelé totiž mají trestnou činnost soudců a státních zástupců na starost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků