Hlavní obsah
Foto: Petr Nový, Novinky

Prasklé potrubí odřízlo školku od pitné vody

Prasklé vodovodní potrubí na křižovatce ulic Plzeňská a Prachnerova v pátém pražském obvodu zkomplikovalo život jak obyvatelům přilehlých domů, tak řidičům. Bez dodávek vody se ocitlo pět budov včetně mateřské školky, uvedl mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Ondřej Pokorný. Oprava by měla trvat do 15. hodin.

Foto: Petr Nový, Novinky
Prasklé potrubí odřízlo školku od pitné vody

Pracovníci PVK zajišťují odstranění ledu z vozovky. Vyznačení zasažené komunikace včetně posypu zajišťuje rovněž PVK, potvrdila Tereza Balatková z pražské Technické správy komunikací. Podle pražské policie namrzající voda větší problémy v dopravě nezpůsobila.

Náhradní zásobování pitnou vodou je zajištěno autocisternami, uvedl Pokorný. V letošním zimním období podle něj PVK registruje zhruba desetiprocentní nárůst havárií způsobených mrazy.

PVK zásobují vodou více než 1,4 miliónu obyvatel Prahy a okolí a zaměstnávají více než 1100 lidí. Firma je členem skupiny Veolia Voda, největší vodohospodářské společnosti na světě. Její česká pobočka je také největší společností na tuzemském vodohospodářském trhu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků