Hlavní obsah
 

Prahou prošel pochod homosexuálů Prague Pride

Karnevalový pochod hrdosti homosexuálů prošel v sobotu odpoledne centrem metropole. Zapojilo se do něj několik tisíc lidí, organizátoři očekávali 15 tisíc účastníků. Do ulic vyrazili i příznivci tradičního modelu rodiny, těch se sešlo asi 150.

 
Prahou prošel pochod homosexuálů Prague Pride

Duhový průvod vyrazil ve 14:00 z ulice Na Příkopě směrem k náměstí Republiky a dojde až na Letnou, kde od 16 do 22 hodin vystoupí různé hudební skupiny.

Prague Pride

Foto: Milan Malíček, Právo

„Lidí je minimálně stejně jako loni, kdy jich šlo v průvodu 15 tisíc,” řekla Bohdana Rambousková z organizačního týmu.

Do karnevalového průvodu s alegorickými vozy a hudbou se zapojilo několik tisíc lidí.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Pochod hrdosti homosexuálů Prague Pride

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

V ulici Na Příkopě se před druhou hodinou odpolední sešly tisíce příslušníků sexuálních menšin, hlásil z místa pochodu reportér Práva. Dav s alegorickými vozy sahá od Můstku po Panskou ulici.

Prague Pride pochod městem. Na snímku Martin C. Putna v čele průvodu

Foto: Milan Malíček, Právo

Dav v duhových barvách s transparenty „Na pohlaví nezáleží” či „Jsem pro adopci” se dal do pohybu ve 14:00.

Na cestu centrem Prahy se krátce po 14:00 vydal už potřetí pochod hrdosti homosexuálů Prague Pride. Do karnevalového průvodu s alegorickými vozy a hudbou se zapojilo několik tisíc lidí.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Pochod pro rodinu

Prahou prošel i pochod odpůrců homosexuálního karnevalu. Organizátoři ho pojmenovali Pochod pro rodinu a zorganizovali ho Mladí křesťanští demokraté (MKD) pod záštitou České biskupské konference a senátora Jiřího Čunka.

Aktivity jako pochod jsou podle Čunka dobré v době, když se rodina málo podporuje. „Padesát procent dětí se stává polosirotky, protože se jejich rodiče rozvádějí. Rodina je základ státu a bojovat za rodinu neznamená bojovat proti někomu jinému. Je dobré upozornit, aby práva dětí a rodin nebyla opomíjena.“

Transparent na pochodu pro rodinu, který předcházel Prague Pride.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Podle předsedy MKD Petra Jurčíka na protestní pochod dorazilo 100 až 150 lidí. Reportér Práva hlásí z místa také desítky novinářů a policistů. „Chceme poukázat na situaci v české společnosti a na to, že zájem tradiční rodiny není dostatečně hájený,“ řekl novinářům Jurčík.

Podle pořadatelů se oba pochody nesetkají, organizátoři Prague Pride kvůli pochodu za rodinu museli změnit trasu. Oba pochody monitoruje policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků