Hlavní obsah
Ve stávajících automatech se dá platit pouze mincemi. Foto: archiv, Právo

Praha zavede nové automaty na jízdenky, půjde v nich platit kartou

Na některých zastávkách MHD v Praze se brzy objeví nové automaty pro výdej jízdenek. Oproti těm stávajícím v nich lidé budou moci jízdenky platit bankovkami i platební kartou. Budou také poskytovat informace o jízdních řádech.

Ve stávajících automatech se dá platit pouze mincemi. Foto: archiv, Právo
Praha zavede nové automaty na jízdenky, půjde v nich platit kartou

Pět desítek nových automatů by se v hlavním městě mělo objevit v prvním čtvrtletí příštího roku. Umístěny budou ve vestibulech metra a na některých povrchových zastávkách MHD.

"Nyní připravujeme společně s letištěm a magistrátem žádost o dotaci z Evropské unie," řekl zástupce ředitele společnosti Ropid, která pro Prahu zajišťuje systém jízdenek, Jiří Prokel. Praha bude EU žádat o zhruba 20 miliónů korun. Výsledná cena bude jasná až po výběrovém řízení na dodavatele nových automatů.

Ve zkušební fázi budou automaty přednostně umístěny na frekventovaných zastávkách, mezi nimi například na Letišti Václava Havla, na Malostranské, na Malostranském náměstí nebo ve stanici metra C Vyšehrad.

Nové automaty budou rovněž sloužit jako jakési infostánky. Cestující v nich zjistí například jízdní řády. "Budou poskytovat informace i pro zrakově postižené a pro cizince," upřesnil Prokel. Zda budou sloužit také jako validátory, v nichž si cestující mohou dobít opencard, zatím není rozhodnuto.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků