Hlavní obsah
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) Foto: Petr Hloušek, Právo

Pospíšil: Je mi líto, že jsem nestihl Bradáčovou jmenovat

Odvolaný ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) lituje toho, že nestihl jmenovat Lenku Bradáčovou do pozice pražské vrchní státní zástupkyně. Uvedl to ve středu v reakci na svůj konec v čele resortu.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) Foto: Petr Hloušek, Právo
Pospíšil: Je mi líto, že jsem nestihl Bradáčovou jmenovat

Pospíšil doporučil sledovat vývoj kolem jmenování nového pražského vrchního státního zástupce. Její jmenování do této pozice navrhl minulý týden nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Pospíšil sám by svému nástupci doporučil Bradáčovou jmenovat a lituje toho, že to sám již nestihl.

"Nedokážu se zbavit pocitu, že tam nějaké vazby ke státnímu zastupitelství mohou být,“ uvedl Pospíšil s tím, že důvod oznámený premiérem, tedy žádost o navýšení financí pro resort, nepovažuje za úplně relevantní. Konkrétnější být nicméně nechtěl, neboť by jeho slova mohla být vnímána jako ukřivděnost.

Pospíšil nehodlá opustit politiku ani ODS. Zda zůstane na postu místopředsedy občanských demokratů, se rozhodne během několika dnů.

Pospíšil: Zůstávám v ODS, chci se věnovat regionální politice

Video: Novinky

Pospíšil připomněl, že na problémy s financováním svého resortu upozorňoval dlouhodobě. Většina výdajů ministerstva navíc spadá do kategorie mandatorních, kde není prostor k úsporám.

Úsporná opatření podle Pospíšila ovlivní negativně věznice i soudy

Video: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků