Hlavní obsah
Poslanec Radim Holeček Foto: ODS

Poslanec Holeček opustil ODS, členem klubu chce zůstat

Poslanec Radim Holeček ve středu oznámil, že ukončil své členství v Občanské demokratické straně. Mandátu, který získal v Ústeckém kraji, se vzdát nehodlá. Chce zůstat i členem poslaneckého klubu. Důvodem k odchodu z ODS jsou podle něj poměry a spory v krajské organizaci.

Poslanec Radim Holeček Foto: ODS
Poslanec Holeček opustil ODS, členem klubu chce zůstat

Holeček řekl, že dlouhodobé spory uvnitř ústecké ODS vyvrcholily minulý týden na oblastním sněmu, který rozhodoval o nominacích na kandidátky pro podzimní volby do Sněmovny. Současný poslanec ani jiný z jeho kolegů z místního sdružení neuspěli.

„Byl jsem připraven ODS znovu pomoci získat hlasy voličů v našem strukturálně složitém regionu. Je ale zřejmé, že o moji pomoc již moji spolustraníci nestojí. Přestože animozitám některých mých stranických kolegů, zejména pak těch, kteří jsou nyní ve vedení oblasti, nerozumím, jsem přesvědčen, že svým odchodem mohu pomoci vytvořit prostor pro obnovení komunikace a spolupráce mezi znesvářenými tábory v ústecké ODS,” řekl Holeček.

Holeček patřil ke kritikům poměrů v ústecké ODS. Vadilo mu například, že zastupitelka ODS navrhla a sama hlasovala pro zvolení komunisty do čela ústeckého obvodu Střekov. Kritizoval také hromadné přechody členů strany mezi jednotlivými místními sdruženími krátce před sněmem.

Poslanecký mandát si nechá

Holeček, který vedl kandidátku ODS v podzimních volbách v roce 2013, si mandát poslance ponechá.

„Podpora voličů i počet preferenčních hlasů, které jsem získal ve složité situaci na podzim 2013, mě zavazují i bez stranické příslušnosti dále hájit zájmy občanů ústeckého kraje a mandát dokončit,” doplnil Holeček. Zůstává i členem poslaneckého klubu ODS.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků