Hlavní obsah
Polská bouda s kaplí sv. Vavřince Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Poškozená meteostanice na Sněžce ohrožuje okolí, přístup z Polska zavřeli

Silný vítr, který na vrcholu Sněžky minulý týden v nárazech dosahoval rychlosti až 198 kilometrů v hodině, poškodil tamní polskou meteorologickou stanici. Kvůli obavě, že by další poryvy mohly vytrhnout uvolněné plechové opláštění, jsou uzavřeny veškeré přístupové trasy z polské strany.

Polská bouda s kaplí sv. Vavřince Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Poškozená meteostanice na Sněžce ohrožuje okolí, přístup z Polska zavřeli

„Toto radikální řešení přijal tamní ředitel parku vzhledem k situaci, že hrozí reálné riziko rozlomení části střechy meteostanice. Zákaz vstupu na vrchol Sněžky platí až do odvolání,” upřesnil mluvčí Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) Radek Drahný.

Uzavřena je červeně značená cesta od Slezského dolu, která je jištěna řetězy, i vrcholová část cesty od Pomezních bud v úseku od křížení s Jubilejní cestou až na vrchol ve výšce 1603 metrů nad mořem.

Ačkoliv cesty z české strany uzavřeny nebyly, žádá KRNAP návštěvníky hor, aby cestu na Sněžku odložili, než bude nebezpečí odvoláno.

Pozor - vrchol Sněžky z polské strany je úplně uzavřen! Od IMGW (polská obdoba ČHMÚ) a správy polského Karkonoski Park...

Zveřejnil(a) KRNAP dne Pondělí 17. února 2020

Drahný připomněl, že turisté se na vrchol vydávají na vlastní riziko.

Střecha byla patrně poškozena při řádění orkánu Sabina, který měl minulé pondělí na vrcholu nejvyšší české hory v nárazech rychlost až 198 kilometrů v hodině.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků