Hlavní obsah
Ministr vnitra Radek John (VV) s náměstkem Viktorem Čechem (vpravo) Foto: Petr Horník, Právo

Policii povede Čech a John je komik, tvrdí Langer

Novým policejním prezidentem se stane náměstek ministra vnitra Viktor Čech. Alespoň to tak tipuje Johnův předchůdce Ivan Langer (ODS), podle kterého vše k tomuto výsledku směřuje.

Ministr vnitra Radek John (VV) s náměstkem Viktorem Čechem (vpravo) Foto: Petr Horník, Právo
Policii povede Čech a John je komik, tvrdí Langer

„Podle mě už je vše ložené, celé je to jen hra a pan ministr má vybraného člověka, který se po zádech jiného člověka vyšplhal nahoru, potom mu pozvracel hlavu, utekl k panu Johnovi na ministerstvo a teď se bude chtít asi potřetí do policie vrátit,“ řekl exministr v neděli na Frekvenci 1 a dodal: „Je to pan Viktor Čech.“

Ministra Radka Johna (VV) označil za „komického, ani mnohdy neví, co říká“.

Čech byl náměstkem pro kriminální policii za policejního prezidenta Oldřicha Martinů. Po vzájemných sporech odešel do civilu. John ho vzápětí jmenoval svým náměstkem.

Dochází k politizaci policie, tvrdí Langer

Langer ve shodě s premiérem Petrem Nečasem v neděli označil Johnovu komisi pro výběr policejního prezidenta za kočkopsa. Podle něj tento postup odporuje zákonu. „Sledujeme největší politizaci policie za poslední dobu,“ tvrdí Langer. Podle svých slov dokáže odhadnout i celé pětičlenné složení budoucího policejního vedení. Jména ale neřekl.

Foto: Petr Horník, Právo

Johnovi mnoho času ve funkci Langer nedává. „Už se voda v kotli vaří,“ prohlásil. Tento příměr použil v narážce na to, že je označován za satanáše, který všechno ze zákulisí řídí.

Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v neděli v ČT uvedl, že výběr policejního šéfa záleží na ministrovi vnitra, který svůj návrh předloží premiérovi. Jméno prý může vybrat s pomocí komise stejně jako po poradě se svými náměstky či tak, že „dá jména do jedné nádoby a slepý chlapec jedno vytáhne“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků