Hlavní obsah
Úředník pražského magistrátu Ivo Mates využíval vůz patřící reklamní společnosti. Foto: Novinky

Policie se musí vrátit k případu možné korupce na magistrátu

Policie se musí znovu zabývat případem bývalého úředníka pražského magistrátu přes reklamu Iva Matese, který se týkal jeho možné korupce.

Úředník pražského magistrátu Ivo Mates využíval vůz patřící reklamní společnosti. Foto: Novinky
Policie se musí vrátit k případu možné korupce na magistrátu

Po prozkoumání trestního spisu to policistům nařídila dozorující státní zástupkyně, která zrušila policejní rozhodnutí o odložení případu a vrátila jim ho k dalšímu šetření.

Kriminalisté prvního pražského obvodu věc po půlročním prověřování začátkem loňského prosince odložili, protože se jim nepodařilo prokázat, že došlo k trestnímu činu a že úředník přijal úplatek.

Dozorující státní zástupkyně Zuzana Beňová z Obvodního státního zastupitelství Prahy 1 se však s jejich dosavadní prací nespokojila.
„Po přezkoumání usnesení policejního orgánu a předloženého trestního spisu jsem toto usnesení zrušila a policejnímu orgánu uložila, aby konal ve věci dále úkony prověřování,“ řekla v pondělí Právu Beňová s tím, že nyní znovu probírá prověřování a není možné sdělit bližší informace.

Úředník pražského magistrátu Ivo Mates využíval vůz patřící reklamní společnosti

Video: Novinky

Na možnou korupci upozornilo v polovině loňského června Právo.
V sérii článků informovalo o tom, že úředník léta používal luxusní Volvo XC60 patřící firmám okolo reklamní skupiny BigBoard.

S firemním autem sjel do řeky

Dva dny po publikaci prvního textu podal bývalý úředník pražského magistrátu přes reklamu Ivo Mates sám výpověď a z úřadu odešel ke konci června.
Při přímé konfrontaci s reportérem Práva ještě před vydáním prvního článku tvrdil, že vůz měl zapůjčený od syna k řešení rodinné situace v roce 2017 a částečně v roce 2018. Později se však ukázalo, že nemluvil pravdu.

Právo totiž získalo dokument, který popisuje Matesovu nehodu ze září 2016, kdy s výše zmíněným vozem sjel z pražské náplavky do řeky. V dokumentu je jako držitel vozu uvedena společnost BigBoard Praha a jako účastník nehody Mates.
Přesto skupina BigBoard spojení tohoto vozu s Matesem popírá a Právu zaslala v polovině června předžalobní výzvu s žádostí o omluvu.


BEZ KOMENTÁŘE: Hasiči vytahují bílé volvo z Vltavy v září 2016

Video: Jiří Forman, Aktu.cz

Mates na majetkovém odboru magistrátu pracoval jako majetkový specialista reklamy od roku 2008 a spravoval portfolio městských pozemků s reklamními plochami.

V gesci měl také výběrová řízení na provozovatele reklamy na městském majetku a přípravu nájemních smluv.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků