Hlavní obsah
Ludmila Brožová-Polednová v reálu věznice a na archivní fotografii Foto: Petr Horník, Právo

Polednovou převezli z věznice do nemocnice

Nejstarší česká vězeňkyně Ludmila Brožová-Polednová (87), která si už devátý měsíc odpykává šestiletý trest za podíl na justiční vraždě Milady Horákové, je v nemocnici.

Ludmila Brožová-Polednová v reálu věznice a na archivní fotografii Foto: Petr Horník, Právo
Polednovou převezli z věznice do nemocnice

Ačkoliv její advokát Vladimír Kovář má vážné obavy o její zdraví, podle šéfky ženské věznice ve Světlé nad Sázavou Kamily Meclové nejde o nic vážného.

„Je to jen velmi lehké onemocnění, které v podstatě může potkat každého, takže se nám ve velmi krátké době zase vrátí,“ uvedla.

Konkrétnější informace nesdělila stejně jako ředitel pankrácké věznice v Praze Radek Kutiš. Právě v pankrácké vězeňské nemocnici Polednová leží. Podle informací Práva ji trápí zažívací potíže.

„Bojím se o ni. Přece jen už je to starší paní a každé zdravotní problémy pro ni mohou být nebezpečné,“ prohlásil ve středu Kovář. V této souvislosti připomněl, že si Polednová, které bude za tři týdny 88 let, ve vězení stěžovala na své různé potíže, nedostatečnou lékařskou péči a velkou zimu ve své cele.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků