Hlavní obsah
Jaroslava Němcová Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Pokud se stanu ministryní, opustím post radní, oznámila Němcová

Kandidátka do vlády Andreje Babiše (ANO) na post ministryně sociálních věcí Jaroslava Němcová (ANO) v úterý oznámila, že v případě jmenování ministryní opustí post radní Středočeského kraje pro oblast zdravotnictví. Zda si ponechá mandát zastupitelky, ještě zváží. Němcová na tiskové konferenci rovněž představila své priority v resortu.

Jaroslava Němcová Foto: Michal Krumphanzl, ČTK
Pokud se stanu ministryní, opustím post radní, oznámila Němcová

„Obě funkce by určitě nešly sloučit. Pokud bych byla ministryní, určitě bych rezignovala na pozici krajské radní. Ještě budu zvažovat, zda si ponechám mandát zastupitelky,“ řekla Němcová.

Němcová byla ještě donedávna krajskou radní pro oblast sociálních věcí, kterou by měla vést i jako ministryně. Po nedávném rozpadu koalice ANO, ODS a STAN a vzniku nového uskupení ANO, ČSSD s podporou KSČM převzala oblast zdravotnictví.

„Pokud bych byla ministryní, rozhodně bych se zaměřila na body, které máme v našem programu, tedy na podporu seniorů a zvýšení jejich životní úrovně,“ uvedla Němcová.

Mezi další její priority by patřil například tlak na urychlení tvorby lékařských posudků nebo rodinná péče.

Foto: koláž Novinky.cz s použitím Právo, ČTK, psp.cz a Středočeský kraj

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků