Hlavní obsah

Pokud by nebylo nižší zdanění benefitů, vzroste tlak na růst mezd, tvrdí odbory

Jestliže nebude nižší zdanění benefitů, vzroste tlak na růst mezd. S takovým názorem obhajuje požadavek zaměstnanců předseda odborového svazu dopravy Luboš Pomajblík. S tím zásadně nesouhlasil senátor za ODS Jaroslav Kubera, který odborářům doporučil, že chtějí-li stávkovat, nechť tak činí. Musí však počítat s tím, že přijdou o dotace a v konečném důsledku na své požadavky doplatí. Pomajblík s Kuberou diskutovali v televizní Partii na Primě.

Pokud by nebylo nižší zdanění benefitů, vzroste tlak na růst mezd, tvrdí odbory

Teplický primátor Kubera zopakoval argumenty s nimiž v pátek předstoupil před senátory, kteří následně nižší zdanění odmítli a vrátili celou věc do Sněmovny. [celá zpráva]

„Pro mě jako pro primátora je stávka úžasná, já ušetřím peníze a lidé se do práce nakonec nějak dostanou,“ konstatoval Kubera s tím, že odboráři přijdou tím pádem o dotace. Vyzval také odboráře, aby stávku uskutečnili a přestali s ní vyhrožovat.

Na Pomajblíkův argument, že na nižším zdanění benefitů se shodla tripartita senátor uvedl, že v česku je zastupitelská demokracie a na konci legislativního procesu jsou zákonodárci, kteří rozhodují.

„Co budete dělat, když to nakonec neprojde,“ tázal se Kubera. „Bude generální stávka?“ uzavřel s tím, že stávka je pro odbory nevýhodná.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků