Hlavní obsah
Anonymní výhrůžný dopis Foto: Právo

Podpoříš Topola a nežiješ, hrozí Wolfovi anonym

„Zvedni ruku pro Topola a nežiješ, parchante“. Takovou anonymní výhrůžku dostal před hlasováním o nedůvěře vládě Mirka Topolánka (ODS) do schránky poslanec Petr Wolf. Ten v červnu vystoupil napřed z poslaneckého klubu ČSSD, pak i ze strany.

Anonymní výhrůžný dopis Foto: Právo
Podpoříš Topola a nežiješ, hrozí Wolfovi anonym

Anonymní výhrůžný dopis našla v pondělí, tedy dva dny před rozhodováním o osudu vlády, ve schránce Wolfova ostravského bytu jeho manželka Hana. Nafotila jej a zaslala svému manželovi.

„I to je realita života poslance Wolfa. Tomu já říkám mafiánské metody, aniž bych někoho osočoval,“ řekl k tomu včera Právu Wolf. Podal kvůli tomu trestní oznámení. „Doufám, že jej policie tradičně již neodloží,“ sdělil poslanec.

Poslanec Petr Wolffoto: ČTK

Jeho hlas je přitom důležitý při dnešním hlasování o nedůvěře vládě. Wolf včera nechtěl říct, jak bude hlasovat. Poznamenal pouze, že se rozhodne například na základě rozpravy ve Sněmovně před samotným vypuknutím rozhodování o osudu kabinetu.

„Vliv to na mě nemá, je to hlavně nepříjemné,“ řekl pak Wolf na dotaz Práva, zda na něj může při rozhodování nějak zapůsobit výhrůžný anonym.

Kolem Wolfa bylo rušno již v letošním červenci. Tehdy mu zloději ukradli z jeho ostravské poslanecké kanceláře notebook. Wolf tehdy uvedl, že nepochybuje, že lupiči pracovali na politickou objednávku. Policie případ koncem září odložila, pachatele nedopadla. O tom, že dostává výhrůžky, poslanec hovořil i před svým odchodem z ČSSD.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků